ՆԳՆ ոստիկանության ղեկավարության անունից կեղծ հաղորդագրություններ են տարածվում
ՆԳՆ ոստիկանության ղեկավարության անունից էլ․ փոստի միջոցով կեղծ հաղորդագրություններ են տարածվում, որոնցում նշվում է, թե իբր ձեր համակարգչից մուտք եք գործել որոշ կայքեր, պահպանել տեսանյութեր և նկարներ ու տարածել դրանք։ Խարդախները պահանջում են, որ 24 ժամվա ընթացքում պատասխանեք և ընտրեք առաջարկվող տարբերակներից մեկը՝ վճարել 400 000 դրամ՝ իբր դատական գործից խուսափելու համար։ Հայտնում են ՆԳՆ-ից:
«Տեղեկացնում ենք, որ սա խարդախություն է և չի համապատասխանում իրականությանը։
Եթե ստացել եք նման հաղորդագրություն մի՛ պատասխանեք և մի՛ փոխանցեք գումար։
Հորդորում ենք անտեսել կասկածելի հաղորդագրությունները, զերծ մնալ անծանոթ կայքերում կամ էջերում անձնական տվյալներ լրացնելուց: Իսկ եթե արդեն դարձել եք խաբեության զոհ, ապա անհապաղ դիմեք Ոստիկանություն կամ զանգահարեք ՆԳՆ ինտերնետային խարդախություններով թեժ գծի հեռախոսահամարին՝ 011 52 52 52 (թեժ գիծը գործում է աշխատանքային օրերին՝ ժամը 09։00-ից 18։00-ն)։
Ոստիկանության անունից ցանկացած տեղեկատվության հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսի միջոցով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Փաշինյանի քաղաքականությունը վնասել է մի ամբողջ ոլորտի Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումըՁևավորե՛նք 100.000-անոց Ազգ-Բանակ. կռվե՛նք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնե՛նք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և կյանքի գնով պաշտպանե՛նք ամբողջական ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ. Խ. ԱսրյանԳյումրին ՔՊ-ական քաղաքապետ չի ունենա «Քաղպայմանագրում» խորը զտումներ են սպասվում Իշխանությունը խաբել է անհետ կորածների հարազատներին 36 ժամ ջուր չի լինիԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է «Հայաստանի իշխանություններն այսօր ունեն մոտեցումներ, որոնք որևէ կերպ Հայաստանի ազգային ու պետական շահերից չեն բխում». «Փաստ» Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական անգամ դիտավորյալ մոլորության մեջ գցելու փորձ. «Փաստ» Հակաարցախյան քարոզչության հերթական հիստերիան. ինչի՞ց են ջղաձգվել իշխանություններն ու իշխանամերձ սատելիտները. «Փաստ» Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնում ԱԺ պատգամավորի մանդատը Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կործանարար հետևանքների մասին էին զգուշացնում երիտասարդները. «Փաստ» Հայոց պետականության փրկությունը ՀՀ-ում օր առաջ վերջնական իշխանափոխությունն է. «Փաստ» Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» «Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք ՉալաբյանԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանԵթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ. առաջին նիստն ապրիլի 16-ին է. Գոհար Մելոյան Մովսիսյանն է Ռուսաստանում հանդես եկած լավագույն հայ ֆուտբոլիստը. Էդուարդ Սպերցյան Մեզ համար լավագույն տարբերակը համայնքային բնակեցումն է, բայց իշխանությունը միտումնավոր դա չի անում, նախընտրում են մեր՝ ցրիվ բնակեցումը. Արտակ Բեգլարյան Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Փեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են անցկացրել Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ Տեխնիկական անճշտությունների պատճառով Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ «Ես որոշում եմ կայացրել, որ պետք է մայր լինեմ ու դա իմ ամենաճիշտ որոշումն է եղել». Մաշան՝ որդուն միայնակ մեծացնելու և ամուսնալուծության մասին Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի Սարգսյան Վստահ եմ՝ օրեր անց պատեհություն կունենամ արձանագրել, որ Գյումրիում ընդդիմադիր կոնսոլիդացված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ. Սուրենյանց Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակները Շատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Հատուկ օպերացիա՝ Երևանում. վնասազերծվել են օտարերկրացիներ «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունները «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներինՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ Սարգսյան 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ Քուչակ80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԸնտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա Մանուկյան Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են