Երեկ Սարիկ Մինասյանը հնչեցրել է հայտարարություն Արցախի մասին, որով տարանջատում է մտցնում արցախցիների եւ գյումրեցիների միջեւ. «Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ
Երեկ Գյումրու ավագանու ընտրություններին նախորդող դեբատի ընթացքում քաղաքապետի թեկնածուներից Սարիկ Մինասյանը հնչեցրել է հայտարարություն Արցախի մասին, որով տարանջատում է մտցնում արցախցիների եւ գյումրեցիների միջեւ։
«Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ-ը դատապարտում եւ մերժում է նման գործելաոճն ու թեզերի տարածումը, քանի որ այն շատ ուղիղ իմաստով ջուր է լցնում թշնամու ջրաղացին եւ օգնում նրանց նպատակների իրականացմանը՝ այն է տարանջատել եւ մասնատել Հայաստանն ու հայերին։
Հայրաքաղաք Գյումրին մեր երկրում իր մեծությամբ երկրորդն է, ուստի մեր համար կարեւոր է, որ գյումրեցին իր ընտրությունը կատարի միասնականության եւ համախմբման կոչով հանդես եկող թեկնածուների միջեւ, ուշադրություն դարձնի նրանց հայանպաստ գործունեությանը։
Հենց Գյումրիում այսօր Արցախից Հայաստան տեղափոխված հազարավոր մեր հայրենակիցներ մշտական բնակություն են հաստատել , ապրում են գյումրեցիների հետ, որոնցից ճնշող մեծամասնությունը նրանց ընդունել է գրկաբաց և առնվազն տարօրինակ է լսել նման մեկնաբանություն:
«Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ երիտասարդները հորդորում են քաղաքապետի բոլոր թեկնածուներին առավելագույնս զգույշ և ուշադիր լինել իրենց հնչեցրած հայտարարություններում եւ տարանջատում չմտցնել արցախցիների ու գյումրեցիների, երևանցիների ու աշտարակցիների մեջ, քանի որ բոլորս մեկ ազգ ենք՝ ՀԱՅ…
«Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք ՉալաբյանԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանԵթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն, նրանց միջև կանցկացվի քվեարկության 2-րդ փուլ. առաջին նիստն ապրիլի 16-ին է. Գոհար Մելոյան Մովսիսյանն է Ռուսաստանում հանդես եկած լավագույն հայ ֆուտբոլիստը. Էդուարդ Սպերցյան Մեզ համար լավագույն տարբերակը համայնքային բնակեցումն է, բայց իշխանությունը միտումնավոր դա չի անում, նախընտրում են մեր՝ ցրիվ բնակեցումը. Արտակ Բեգլարյան Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Փեզեշքիանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են անցկացրել Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ Տեխնիկական անճշտությունների պատճառով Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ «Ես որոշում եմ կայացրել, որ պետք է մայր լինեմ ու դա իմ ամենաճիշտ որոշումն է եղել». Մաշան՝ որդուն միայնակ մեծացնելու և ամուսնալուծության մասին Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի Սարգսյան Վստահ եմ՝ օրեր անց պատեհություն կունենամ արձանագրել, որ Գյումրիում ընդդիմադիր կոնսոլիդացված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ. Սուրենյանց Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակները Շատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Հատուկ օպերացիա՝ Երևանում. վնասազերծվել են օտարերկրացիներ «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունները «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներինՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ Սարգսյան 80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ Քուչակ80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԸնտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա Մանուկյան Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդՀորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանԹուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելԲաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին Իշխանության թեկնածուի թաղում կուտակումներ են. Ավետիք ՉալաբյանՄխչյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. այրվել է տան տանիքը և ավտոտնակում կայանած «Opel»-ըՔվեաթերթիկներից 2-րդ համարը բացակայել է. Հայաքվեի դիտորդՄիամսյակի շրջանակում շարունակում ենք ներկայացնել մեր ընկերության ուժեղ և նվիրված կանանց, ովքեր կարևոր դեր ունեն արտադրական գործընթացներում. ԶՊՄԿ